معاونت فرهنگی دانشجویی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

stu 95

اخبار و اطلاعیه ها

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، وزیر بهداشت در سفر به استان یزد و در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یزد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: بدون شک سعادت همه ملت ها و دولت ها در گرو قرار گرفتن در سایه علم و پژوهش است. امروز قدرتمندترین کشورها، کشورهایی هستند که علاوه بر توجه به علم و پژوهش، بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه گذاری کرده اند و این نیروها را در مسیر ترقی رشد داده اند.

دکتر سید حسن هاشمی با تاکید بر این که کشورها بدون داشتن انسان های عالم نمی توانند در دنیا خود را مطرح کرده و روی پای خود بایستند، ادامه داد: آرزو داریم سیاست گذاران و دولتمردان در مرحله اول و جوانان به عنوان آینده سازان، در مرحله دوم به این مهم که جزو تاکیدات بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری بوده است، توجه ویژه داشته باشند.

وی خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: قدر روزهای جوانی را بدانید و از فرصت ها حداکثر استفاده را بکنید چون یکی از گرفتاریهای مهم بشر، ماندن در حسرت روزهای از دست رفته است.

دکتر هاشمی ادامه داد: زندگی به سرعت در حال گذر است و کسانی پیروز و سربلند هستند که فراتر از درنظر گرفتن استعدادها، از فرصت ها حداکثر استفاده را می کنند.

وی با بیان این که با دقت در زندگی تمام خدمتگذاران و عالمان متوجه می شویم، تمامی آنها از تنبلی و رخوت به دور بوده اند، اضافه کرد: مسلما ثروت ماندگار نخواهد بود و تنها چیزی که باقی می ماند اخلاق و علم اندوزی است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر تمام گرفتاری های بشر ناشی از بی اخلاقی است، بیان داشت: امیدواریم جامعه علمی در ایران از این بلا مصون بماند و همگی با توکل به خدا به خودباوری برسیم و به هیچ کس متکی نباشیم.

دکتر هاشمی در ادامه سخنانش با گرامیداشت یاد شهیدان همت، باکری، زین الدین و حسین علم الهدی ضمن بیان این که در دوران دفاع مقدس بسیاری از دانشجویان مسیر اخلاق را در پیش گرفتند و کشور را نجات دادند، گفت: باید به این افراد به عنوان الگوهای موفق در حفظ ارزش های کشور نگاه کنیم و پاسدار واقعی خون آنها باشیم. چون یکی از پایه های استقلال کشور دانشگاه ها هستند که می توانند با علم اندوزی هر چه بیشتر، افرادی را تربیت کنند که در روزهای سخت، خود را وقف کشور کنند.

وی با تاکید بر لزوم کسب مهارت های های تخصصی در کنار دانش تئوری ادامه داد: در حوزه آموزش مسلما کسب دانش تئوری به تنهایی کافی نیست و دانشجویان و دانشگاه ها از این مهم نباید غافل شوند.

دکتر هاشمی در ادامه بر لزوم رشد پژوهش در دانشگاه ها نیز تاکید کرد و گفت: در این زمینه در وزارت بهداشت اقدامات خوبی در دست انجام است.

وزیر بهداشت در پایان افزود: فراموش نکنیم که یکی از باارزش ترین نعمت ها، خدمت در مناطق محروم است و من قطعا فرزندان خود را تشویق به خدمت در روستاها و مناطق محروم می کنم تا با سختی ها مواجه شوند. چون معتقدم تا با این سختی ها آشنا نشویم، نمی توانیم به باارزش ترین نعمتی که خدا به ما اعطا کرده یعنی خدمت به همنوع، دست یابیم.