معاونت فرهنگی دانشجویی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

stu 95

اخبار و اطلاعیه ها

وزیر بهداشت در اولین روز سال تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی کشور:

امسال در حوزه آموزش و پژوهش در سطح دانشگاه های علوم پزشکی تغییرات جدی خواهیم داشت.

دکتر هاشمی گفت:در بخش های آموزش و پژوهش در حوزه پزشکی برنامه های خوبی طراحی شده که امسال به ثمر خواهند نشست. ضمن این که امسال تغییرات جدی در حوزه آموزش اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، وزیر بهداشت در اولین روز سال تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی کشور  در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشگاه تهران برای همه ایرانیان مایه افتخار است و برای مسلمانان جهان خدمات بسیار برجسته ای را ارائه داده  که امیدواریم در آینده این خدمات بیشتر شود.

دکتر سید حسن هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: می توان گفت فضای این دانشگاه نه در زمینه دانش بلکه در مورد منش و رفتار ایرانیان یکی از مهمترین کانون هایی بوده که در یک سده اخیر باید به آن افتخار کرد. چون در طول این صد سال در کنار همه اتفاقات، دانشگاه تهران در کنار مردم بوده است.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که باید قدر این دانشگاه را بدانیم، توضیح داد: وظیفه بسیار خطیری بر عهده مسئولان این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد. چون بسیاری از اساتید در گذشته خستگی ناپذیر تلاش کردند تا این سرمایه را که یک ثروت ملی است، در اختیار ما قرار دهند.

به گفته وی این دانشگاه افراد ارزشمندی مثل دکتر قریب و افراد خدومی که برای خدمت به مردم سر از پا نمی شناختند را در درون خود پرورش داده است پس قدر این فرصت را باید دانست.

دکتر هاشمی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: با توجه به این که طبق فرمایش مقام معظم رهبری این دانشگاه نماد علمی کشور است، حساسیت ها در استفاده از نیروها و بکارگیری آنها در این دانشگاه باید متفاوت باشد و درب آن باید به روی همه ایرانیان باز باشد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ضروری است جمع هایمان در دانشگاه پرشور و پر نشاط و با حضور اکثریت دانشجویان کشور باشد. چون از اهداف جمهوری اسلامی ایران این است که محیط دانشگاه بانشاط و امیدآفرین باشد. باید این فرصت ها را برای دانشجویان ایجاد کرد تا آنها دانشگاه را خانه خود بدانند.

به گفته وی دانشگاه باید فضایی روح بخش و امیدآفرین داشته باشد. احساسات این قشر را سرمایه ای بدانیم در مسیری که انتخاب کرده ایم. با این نگاه آینده و استقلال و امنیت کشور بیشتر تامین خواهد شد.  چون کشور متعلق به دانشجویان است و بخصوص در این شرایط حساس، نیازمند علم اندوزی و دانش آنها است.

دکتر هاشمی ادامه داد: آنچه در زندگی بشر باقی می ماند اخلاق و علم است. که حاصل جمع آنها همان عمل صالح و قله رستگاری است. همانطور که پیامبر ما نیز پیامبر اخلاق بود. اخلاق، علم و دانش نیاز امروز جامعه ما ضمن پرهیز از تمام فرافکنی ها است. باید به آینده این کشور که دنیا به آن محتاج است، امیدوار باشیم.

به گفته وی کشور ما دارای منابع باورنکردنی در دنیا است و ما اول انرژی جهان به شمار می آییم هم از نظر انسانی و هم از نظر خدادادی. روزهای افتخار آمیزتری را پیش رو خواهیم داشت و می توانیم این مسیر را از طریق اخلاق و دانش هموار کنیم.

وزیر بهداشت ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: خیلی از سرداران بزرگ جنگ دانشجو بودند و راه اخلاق و دفاع از کشور را پیش گرفتند. زندگی آنها الگوی خوبی فراروی ما می تواند باشد.

وی با بیان این که وزارت بهداشت در یک سال گذشته درگیر شروع طرح تحول سلامت بود، گفت: در بخش های آموزش و پژوهش برنامه های خوبی طراحی شده که امسال به ثمر خواهند نشست. ضمن این که تغییرات جدی امسال در حوزه آموزش اتفاق خواهد افتاد. این تغییرات در جهت ارتقاء کیفی دانش علوم پزشکی در کشور خواهد بود و امیدواریم مقدمه ای باشد برای این که افرادی که تربیت می کنیم، با توانمندی علمی بیشتر و مهارت های برجسته تری به مردم خدمت کنند.

دکتر هاشمی خطاب به دانشجویان گفت: فرصت ها مثل ابر می گذرند و باید طوری عمل کنیم که غصه گذشته را نخوریم. زندگی افت و خیزها و روزهای سخت زیادی داد و کسانی موفق هستند که در این دوران خوب خود را بسازند و به راحتی از موقعیت هایی که آنها را مقتدر تر می کند، عبور نکنند.