معاونت فرهنگی دانشجویی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

stu 95

اخبار و اطلاعیه ها

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی؛ 

مراسم احیای شب های قدر و سوگواری ایام شهادت مولای متقیان حضرت امام علی (ع) در مسجد دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد. 
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا دکترطهماسبی امام جمعه شهرستان فسا با حضور در جمع شب زنده داران مسجد دانشگاه در آخرین شب از لیالی قدر در خصوص بصیرت ، شاخص های بصیرت افزایی و راههای کسب بصیرت مطالبی بیان نمودند. 
حاج آقادکترطهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود به قدر دانستن ماه مبارک رمضان و شبهای قدر اشاره و راهکارهای بهره گیری بهتر از شبهای قدر را برشمردند. 
اهمیت روز قدس ، فتنه های استکبار جهانی برای تفرقه افکنی در جهان اسلام بخصوص در میان شیعه و سنی و راه اندازی گروههای تکفیری مانند داعش توسط استکبار از موضوعات دیگر سخنرانی امام جمعه بود. 
حجت الاسلام والمسلمین دکتررجایی مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در اولین شب از لیالی قدر در خصوص شخصیت حضرت امیرالمومنین(ع) ، ابعاد مظلومیت حضرت و ملاک های تشخیص حق از باطل مطالبی بیان نمودند. 
حاج آقا دکتررجایی در بخش دیگری از سخنان خود به شخصیت معنوی و گستره علم حضرت علی(ع) و مقام امامت ایشان اشاره داشتند. 
مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه دشمنی بنی امیه بویژه معاویه با امام را از مهمترین ابعاد مظلومیت حضرت با وجود فضایل بسیار بر شمردند. 
ایشان برجستگی شعارهای توحیدی در کلام منادیان حق ، تعلیم شعائر دینی و جذب حداکثری دوستان و دفع دشمنان و عنادپیشگان را از جمله ملاک های تشخیص حق از باطل ذکر نمودند. 
حجت الاسلام والمسلمین راهوار سخنران شب بیست و یکم مسجد دانشگاه نیز در خصوص توجه به خانواده و ضرورت دوری از ابزارهای تهاجم فرهنگی ، تحکیم بنیان خانواده ، توجه بیشتر به معنویات و انس با قرآن ، تربیت اسلامی فرزندان توسط والدین و اخلاق مداری مطالبی بیان نمودند. 
مراسم شبهای قدر با استقبال و حضور چشمگیراساتید و کارکنان و خانواده های ایشان و مردم عزیز شهر در مسجد دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید. 
این مراسم مورد استقبال جمعی از مسوولین شهرستان از جمله فرماندار ویژه ، امام جمعه و روسای دانشگاههای شهرستان قرار گرفت . 
این مراسم با قرائت قرآن ، ادعیه ، سخنرانی و مرثیه سرایی همراه بود. 
گفتنی است برای اولین بار با راه اندازی مهد کودک گلهای باغ قدر در حاشیه مراسم ، کودکان حاضر در مراسم نیز ضمن بازی با شبهای قدر آشنا شدند.