معاونت فرهنگی دانشجویی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

stu 95

اخبار دانشجویی

ارسال پیام

اخبار دانشجویی

بسم الله الرحمن الرحیم
« یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ »


می‌خواهند نور خدا را با دهان‌های خود خاموش کنند، حال آن که خدا کامل کننده نور خویش است، اگر چه کافران را ناخوش آید. (سوره صف 
 آیه 8)
 
حمد لایزالی و سپاس نامتناهی مختص خداوند عزوجل است که بر اساس حکمت بالغه خود عالم آفرینش را از عدم به لباس هستی آراسته گردانید و از میان آن عوالم، بنی آدم را به جامعیت علم و دانش و منطق و احساس برگزید و به شرف تکلیف، متعهد و مسئول گردانید.

و با سلام و درود بی پایان بر راهبران تربیت بشری و پیامبران توحیدی که با بر افراشتن لوای توحید، نور پر فروغ ایمان و ایقان را در دل‌های افراد بشر متجلی نمودند و مشعل ولایت و هدایت را در کانون جان‌ها بر افروختند، خاصه پیامبر خاتم، حضرت رسول اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلّم) و ائمه معصومین‌(علیهم‌السلام) که مظهر تامه ولایت خدا و واسطه فیض و رحمت بر عالم هستی هستند.

در تاریخ پر فراز و نشیب پیدایش و گسترش اسلام، شاهد حوادث تلخ و شیرین فراوانی بوده‌ایم که کالبد شکافی و آسیب‌شناسی این حوادث و رخدادها، ما را به عبرت‌ها و حکمت‌های آموزنده‌ای برای ادامه مسیر رهنمون خواهد کرد. از جمله این حوادث تلخ که در این ایام باعث جریحه‌دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان گردیده است، اسائه ادب و بی حرمتی به ساحت مقدس پیامبر عشق و عدالت و آزادی، حضرت رسول‌اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلّم) توسط ایادی قدرت‌های استکباری با باز نشر تصاویر موهن پیامبر رحمت توسط نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» است.
 
این اقدامات مذبوحانه که ریشه در اسلام ستیزی و اسلام هراسی غرب و کشورهای اروپایی دارد، محکوم بوده و نتیجه محتوم آن چیزی جز بی‌اعتباری بیشتر برای طراحان آن نخواهد بود، چرا که هیچ آزاده‌ای در دنیا بی‌احترامی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلّم) و هیچ کدام از پیامبران توحیدی را نمی‌پذیرد، از همین رو رسالت جامعه دانشگاهی ما در شرایط حساس کنونی ترویج وحدت و همراهی با امت پیامبر زیر چتر کلمه «لااله‌الاالله» و « محمداً رسول‌الله»(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلّم) است تا شیاطین بدانند که در چشم و دل همه انسان‌های آزاده، گستاخی و اهانت به ساحت ملکوتی رسول مهربانی‌ها محکوم است و آزادی‌خواهان جهان اهانت و بی‌حرمتی به هیچ‌یک از پیامبران الهی را بر نخواهند تافت.

این اهانت، نه تنها اسائه ادب به خاتم پیامبران، بلکه اهانت به انسانیت و حریم قدسی و ملکوتی تمامی ادیان توحیدی است. از همین رو ما معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با محکوم کردن این اقدام موهن و غیر انسانی، از همه اصحاب فکر و فرهنگ -بخصوص دانشجویان و دانشگاهیان غیرت‌مند، فهیم و فرهیخته  می‌خواهیم که همچون سایر اقشار، با تبعیت از رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و با موضع‌گیری آگاهانه و زمان‌شناسی، مراتب نفرت و انزجار خود را از این حرکت توطئه‌آمیز اعلام نموده تا در آینده راه برای تکرار چنین حرکت‌های مذبوحانه‌ای توسط کج‌اندیشان برای همیشه مسدود گردد - انشاءالله .


دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دکتر بهرام قنبری قائم مقام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دکتر حسام الدین علامه مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 
دکتر نبی مطلبی مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 
دکتر مصطفی عباسی مقدم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی کشور