معاونت فرهنگی دانشجویی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

stu 95

اخبار دانشجویی

ارسال پیام

اخبار دانشجویی

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، وزیر بهداشت در حاشیه جلسه مشترک با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور انعقاد تفاهم نامه جامع فرهنگ سلامت، گفت: وزارت بهداشت در زمینه کتاب و نشر آثار سلامت، ماموریت های مشترکی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. ضمنا کارگروهی نیز برای نظارت بر نشر آثار سلامت بین دو وزارتخانه تشکیل شده است.

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به این که علاوه بر این، در موضوعات کلی حوزه سلامت نیز ماموریت های مشترکی داریم، خاطرنشان کرد: مسلما عملیاتی شدن تفاهم نامه جامع فرهنگ سلامت کمک می کند بخصوص در حوزه بهداشت و پیشگیری، سلامت مردم بیش از گذشته تامین شود.

وزیر بهداشت با اشاره به این که متاسفانه در عرصه پزشکی تبلیغات سوء و نادرستی در صفحات برخی نشریه ها به چشم می خورد، ادامه داد: قانون تبلیغات پزشکی نیز در این حوزه الزام آور نیست. با این حال وزارت ارشاد، قانون تبلیغات را به مجلس شورای اسلامی ارائه داده که امیدواریم نظر وزارت بهداشت نیز در این قانون اعمال شود تا بتوانیم از آشفته بازار تبلیغات نادرست در حوزه سلامت پیشگیری کنیم.

 

 

برای ارتقاء سلامت جامعه باید از تمام ابزارها استفاده کرد

دکتر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: برای ارتقاء سلامت جامعه باید از تمام ابزارها از قبیل مطبوعات، سینما، تئاتر و هنرهای تجسمی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز جامعه، نیاز به اختصاص صفحات قابل توجهی از روزنامه‌ها و نشریات به مقوله سلامت دارد، خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد در حوزه سینما و هنرهای نمایشی نیاز به کمک وزارت بهداشت برای پیشنهاد سوژه‌های مناسب جهت ساخت فیلم با هدف پیشبرد اهداف حوزه سلامت و ارتقاء فرهنگ و سلامت جامعه دارد.